iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Toy Defense

Toy Defense

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Savaş sahneleri içeren filmlerin birçoğunda yer alan klasikleşmiş bir sahne vardır: Karargâhta bulunan generaller, savaş alanını gösteren bir haritanın başında toplanmışlardır. Bu haritanın üstünde şekillerin ve çizimlerin yanı sıra yer alan bir diğer şey ise değişik birlikleri sembolize eden küçük askerlerdir. Genelde en yüksek rütbeye sahip olan general, bu askerleri ilerleterek kafasındaki fikirlerini diğer generaller ile de paylaşır. Daha evvelden aşina olduğumuz birçok şey gibi bu oyuncak askerler de iOS platformuna taşındılar ve Toy Defense’te karşımıza çıktılar.

Toy Defense; “First Blood”, “Hard Winter” ve “Die Hard” isimli üç ana bölümden oluşuyor. Her biri 24 seviyeye sahip olan bu bölümlerden hangisini seçeresek ondan oyuna başlama şansına sahibiz. Üç bölüm de oyunu farklı atmosferlerde oynama şansı veriyor ancak oyunun temel özellikleri bir değişiklik göstermiyor. Oyunun temel amacı, düşman birliklerinin geçişine engel olmak için askerleri doğru yerlere yerleştirmek. İlk seviyelerde sadece piyadeler kullanırken, ilerleyen seviyelerde ağır silahlar da devreye giriyor. İlerleyen bölümlerde ağır silahların devreye girmesinin nedeni ise herkesin tahmin edeceği üzere düşman saldırısının da ağırlaşması. Bu noktada oyuncuya düşen görev ise doğru noktalara doğru birlikleri ve askerleri yerleştirmek. Yerleştirme işlemindnen sonra oyuncuya yapacak fazla iş kaldığını söylemek pek mümkün değil. Bu noktadan sonra bozulan makineleri tamir etmek, yeni askerleri yerleştirmek dışında bize pek iş düşmüyor.

Oyunda yeni askerleri ve silahları alabilmek için ise bölümlerde başarıya bağlı olarak elde edilen yıldızlar kullanılıyor. Bu yıldızlar oyun parası işlevini de görüyor. Her gün oyunu oynayan kullanıcılara 50 yıldız bonus olarak verilirken, dileyen kullanıcılar gerçek para kullanarak da bu yıldızları satın alabilirler. Yıldız kazanmanın diğer yolları ise oyunu App Store’da oylamak, Twitter’da oyun ilgili tweet yazmak, Facebook’ta oyunu beğenmek ve e-posta yolu ile oyunu bir arkadaşa tavsiye etmek. Toy Defense’te sosyal medya kullanımı için oyuncu ile geliştirici arasında karşılıklı bir çıkar ilişkisi kurulduğu gözlerden kaçmıyor. Facebook ve Twitter dışında Game Center entegrasyonu da oyunda sosyalliği sağlayan bir diğer eleman olarak mevcut.

Oyunun kullanıcıyı pek fazla yormadığı bir gerçek. Özellikle, bu tarz savaş oyunlarının meraklısı olan bir kitlenin varlığı düşünülünce Toy Defense’in belirli bir popülariteye ulaşması pek de zor gözükmüyor. Ancak, oyun oynarken daha aktif olmak isteyenlerin Toy Defense’te aradığını bulması pek mümkün gözükmüyor.

Artı Yanları

 • Sosyal medyanın etkin kullanımı
 • Düzenli oyun içi mağaza

Eksi Yanları

 • Oyuncunun oyunda aktif rol alamaması
 • Tasarımda kullanılan bazı ikonların yeterince anlaşılır olmaması

iPhone:

Toy Defense – TD Strategy Game


Fiyat:ÜCRETSİZ

Bu uygulama hem iPhone, hem de iPad için tasarlanmıştır.
Toy Defense – TD Strategy Game
App Store oyları: (11 oy)
Desteklenen Diller: CS, Dutch, English, French, German, Italian, JA, KO, , Russian, ZH, Spanish, , ZH
Çıkış Tarihi: 25.04.2012
Boyut: 105.47 MB
Desteklenen Cihazlar: iPad2Wifi-iPad2Wifi, iPad23G-iPad23G, iPhone4S-iPhone4S, iPadThirdGen-iPadThirdGen, iPadThirdGen4G-iPadThirdGen4G, iPhone5-iPhone5, iPodTouchFifthGen-iPodTouchFifthGen, iPadFourthGen-iPadFourthGen, iPadFourthGen4G-iPadFourthGen4G, iPadMini-iPadMini, iPadMini4G-iPadMini4G, iPhone5c-iPhone5c, iPhone5s-iPhone5s, iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPhone6-iPhone6, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone6s-iPhone6s, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPhoneSE-iPhoneSE, iPhone7-iPhone7, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPhone8-iPhone8, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPhoneX-iPhoneX, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPhoneXR-iPhoneXR, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhone11-iPhone11, iPhone11Pro-iPhone11Pro, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPhone12-iPhone12, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular

iPad:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

 

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>