iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

TourWrist

TourWrist

Yazar
Yorumcular
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Dünyanın pek çok farklı bölgesini oradaymış gibi görmeyi sağlayan TourWrist, farklı yerlerin 360 derece panoramik fotoğraflarını birleştiriyor ve beğeninize sunuyor. Görmek istediğimiz yerleri kendimiz seçebileceğimiz gibi, bizim için seçilmiş özel bölgeler ve güzel fotoğraflar ayrıca belirtilmiş.

Uygulama hakkında, Türkiye App Store’da halen bir yorum olmaması beni epeyce şaşırttı. Bende uygulamayı tanıtma ihtiyacını hissettim. Uygulama, zaten hali hazırda web sitesi de bulunan TourWrist’in iPhone dünyasına entegre edilmiş hali olarak bilgisayarla yapabileceğimizden çok daha fazlasını bize sunuyor. Yine bizim gibi kullanıcıların eklediği panaromik resimlerden oluşan bir dünya bu. Örneğin ben şu anda bulunduğum şehirden panaromik resimlerle bezenmiş 360 derece çevremi, uygulama sayesinde eklesem, San Francisco’daki kullanıcımız, uygulama içerisindeki dünya haritasında Türkiye üzerindeki baloncuğa tıklayarak görebilir. İlginç bir şekilde Türkiye’de kimse bunu henüz yapmamış. Diğer ülkelerde gerçekten kayda değer ve bizde hoş bir tat bırakan görülesi yerler de mevcut.

Uygulamayı açtığımızda karşımıza gayet anlaşılabilir bir arayüz çıkıyor. Henüz Türkçe desteği vermemesine karşın, kimsenin zorlanacağını düşünmüyorum. Turlara göz at, günün turu, günün fotoğrafçısı ve günün mekanı gibi seçenekler arasından istediğimizi seçiyoruz. Tabi bu sekmelerin altında da yine seçimlik menüler devam ediyor. Örneğin Browse Tours (Turlara gözat) sekmesine tıkladığımızda karşımıza; Katagoriler, Yeni Eklenenler gibi seçenekler çıkıyor. Başa dönecek olursak, uygulama ile bir kaç dakika içerisinde kendi panomuzu oluşturup, tourwrist kullanan onlarca insana göstermek istediğimizi gösterebiliyoruz. Tabi bunun için kısa bir üyelik formu doldurmamız şart. Zaten ana ekranda “Create tours for free” yazısı karşımıza çıkıyor.

Uygulamayı sitesinden farklı kılan bir diğer şey ise, iPhone’nun gyroscope özelliği ile tam entegre olabilmesi. Gyroscope modundayken baktığımız panoyu, iPhone ile etrafımızda 360 derece dönerek görebiliyoruz. Keza aşağı ve yukarı yaparak yer ile gök arasında gidip gelebiliyoruz. Fakat yatakta iken veya uzanıyor iken etrafımızda dönmemiz zor olacağından touch modu ile de bütün bunları parmaklarımız ile de yapabiliyoruz.

Panolar arasında turumuzu sürdürürken beğendiğimiz panoları “Save” butonuna tıklayarak daha sonra offline modda da bakabiliyor olmamız da yine uygulamanın güzel özelliklerinden bir tanesi. Farklı dünyalar ile tanışmak gerçekten çok keyifli oluyor. Örneğin Amerikanın bir eyaletinde bir evin bahçesine misafir olurken, hemen akabinde Japonyada bir evin balkonuna misafir olabiliyoruz. Yada Avustralya sahillerinin 360 derece dönerek keyfini çıkartabiliyoruz. Haritadan istediğimiz yeri seçip, orada yapılmış panoları görebiliyoruz. Uygulama şu anda ücretsiz. Bence her iPhone ve iPad’de bulunması gereken eğlenceli uygulamalardan. Ücretsizken indirin derim.

Artı Yanları

 • Uygulamanın gyroscope özelliğinin tam entegre olması.
 • Uygulamanın sorunsuz çalışması ve hızlı olması.
 • Uygulamanın fazla yer kaplamaması.
 • Offline modunun olması.

Eksi Yanları

 • Türkçe desteğinin henüz gelmemiş olması


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

Uygulamanın web sitesi : http://www.tourwrist.com/

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  4 Yorumlar

  1. İpad versiyonu ile nasıl foto çekiyoruz?

   • Eğer cihazınız ilk nesil iPad ise fotoğraf çekemezsiniz cihazınızın arkasında kamera olmadığı için.

    Ancak iPad 2 ve Yeni iPad (iPad 3) kullananlar fotoğraf çekebilir.

  2. Sizi yeni takip etmeye başladım iPhone hakkında faydalı bilgileriniz icin teşekkürler

   • Bende teşekkür ederim, daha faydalı olabilmek dileğiyle…

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>