iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Photogene

Photogene

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Uygulama fotoğraf çekerken filtreleme imkanı tanıdığı gibi mevcut fotoğraf albümünden seçilen bir fotoğraf üzerinde düzenleme yapmaya da imkan tanıyor. Uygulamanın en önemli özelliklerinden birisi de çoklu fotoğraf seçme şansının olması. Photogene², temel olarak ayarlar menüsü altında 7 alt ayardan oluşan bir Photoshop uygulaması.

 

 1. Kesme ayarı, bu bölümde istediğimiz şekilde serbest kesim yapabildiğimiz gibi hazır ölçüler üzerinden de kesim yapabiliyoruz.
 2. Yön değiştirme ayarı, saat yönünde, saat yönünün aksine olmak üzere fotoğrafı döndürebiliyoruz.
 3. İnce ayarlar, bu kısımda netlik, parlaklık, renk ayarı, denge, gölge, keskinlik gibi ayrıntılı ayarlar yapabiliyoruz.
 4. Ön ayarlar, bu aşamada efekt seçimi yapabiliyoruz. Üstelik efektler renkli, siyah-beyaz, klasik, çerçeve olmak üzere alt kategorilere ayrılmış durumda.
 5. Rütuş yapma, burada da kırmızı göz, iyileştirme, gri tonlama, bulanıklaştırma gibi ayarlar mevcut. Üstelik bu ayarların en güzel yanı fotoğrafın yalnızca istenilen bir bölgesine uygulanabiliyor olması.
 6. Metin ekleme, en zevkli kısımlardan birisi olan metin ekleme seçeneği bize yıldız, kalp gibi farklı şekillerde konuşma balonu ekleme imkanı sunuyor. Üstelik metin rengi, font, dolgu rengini istediğimiz gibi değiştirebiliyoruz .
 7. Değer artırıcı ayarlar, bu aşamada artık fotoğrafa son şeklini veriyoruz filtre uygulayabiliyor, eğlenceli ya da basit olmak üzere farklı çerçeveleri kullanabiliyoruz. Sosyal paylaşım ağlarında paylaşabiliyor ya da kamera albümümüze kaydedebiliyoruz. Üstelik fotoğrafa tarih etiketleme şansımızda var.

Apple Store’da çok sayıda fotoğraf düzenleme uygulamasının var olduğu herkesçe bilinen bir gerçek. Ancak gerçek şu ki tüm özellikler bir arada olsun farklı uygulamalar arasında gezmek istemiyorum diyorsanız oldukça kapsamlı ve iPhone için ideal bir photoshop uygulaması. Şuan Apple Store’ da $0.99 üzerinden satışta ve içeriğine bakılırsa uygulama için oldukça makul bir fiyat :)

Artı Yanları

 • Efekt, ince ayar, çerçeve gibi çok sayıda uygulamayı bünyesinde toplayan kapsamlı bir uygulama olması.
 • Fotoğraf üzerinde bölgesel ayar yapmaya imkan tanıması.
 • Kullanımı kolay ve eğlenceli bir arayüze sahip olması.
 • Metin ekleme seçeneğiyle ve konuşma balonlarıyla fotoğrafları eğlenceli hale getirme imkanı

Eksi Yanları

 • Türkçe dil desteği olmaması sebebi ile menülerin işlevselliğini kavramada zorluk yaşanması.


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>