iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Mobile Mouse

Mobile Mouse

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Uygulamanın ismine aldanıp sadece mouse olarak kullanıldığı sanılmasın. Uygulama, bilgisayarımızı uzaktan her türlü kontrol edebilmemizi sağlıyor. Klavye, mouse, müzik çalar gibi çeşitli özellikleri var. Haliyle film izlerken, notebook veya bilgisayarımız uzaktayken bir Wi-Fi Remote Control görevi görüyor. Burdan anlaşılacağı üzere uygulamayı kullanacağımız bilgisayar ile iPhone aynı Wi-Fi ağa bağlı olması lazım.

Uygulama gerçekten çok pratik ve modifiye edilebiliyor olması da artı yanlarından. Öncelikle uygulamayı iPhone’umuza veya iPad’imize kuruyoruz. Akabinde bilgisayarımızdan http://www.mobilemouse.com adresine girip, oradan bilgisayarımızın işletim sistemine uygun eklentiyi bilgisayarımıza kuruyoruz (Mac, Windows veya Linux)

Bilgisayarınıza da bir program kurmanız gerekiyor.

Kurduktan sonra bilgisayarımızda program bize bir IP ve Port numarası veriyor. Bu numarayı da cihazımızdaki (iPhone veya iPad) uygulamaya giriyoruz. Artık bilgisayarınız her açıldığında program arka planda sizi rahatsız etmeden aktif halde bekliyor olacak. Tek yapmanız gereken cihazınızdan uygulamayı açıp keyfine bakmak.

Şimdi ise uygulamanın bize sağladığı özelliklerden, yeteneklerden bahsedelim. Program gerçekten hatasız çalışıyor. Çok keyifli bir kullanımı var. Ben genelde 20 metrekarelik bir odada kullanıyorum ve gayet işimi görüyor. Uygulamayı klavye olarak kullanabilmemiz de mümkün. Örneğin bilgisayar uzaktayken siz bir internet adresine girmek istiyorsanız, bunu gayet kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Yada ctrl-shift-caps lock-numlock tuşları ile yapabileceğiniz her türlü komutu da gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin ctrl+c yapıp metni veya bir dosyayı uzaktan kopyalayabilirsiniz. Bu arada telefonumuzu salladığımızda klavye kayboluyor ve fareyi daha geniş bir alanda kullanabiliyoruz. Bunun yanında uygulamaya atayacağımız sınırsız program kısayolları ile güzel bir kişiselleştirme sunuyor.

Uygulama medya kontrolü, web kontrolü, dosya arama, tüm klavye kontrolü, (numpad ile birlikte) fare ile sağ ve sol tıklama özelliği ve yine yazmaya değer bulduğum çift parmakla scroll down-up özelliği ile denenmeyi hak ediyor. Bunun yanında bilgisayarınızı uyku moduna alıp yine uyku modundan uyandırabilirsiniz. Türkçe arayüzünün henüz olmamasının yanında iPhone’umuza atadığımız herhangi bir klavyeyi programla kullanabilmek mümkün.

Son olarak şifre koyulabiliyor olması da uygulamayı güvenli kılıyor. An itibariyle $1,99 olan uygulamayı almak isteyenler bence yine de App Store’da bulunan ücretsiz (lite) sürümünü denesinler. Tabi ücretsiz sürümünde çoğu özellik kısıtlı olacaktır ama yine de bir ön fikir için denemeye değer. iPad versiyonunun ise $2,99 olduğunu da belirtelim.

Artı Yanları

 • Stabil çalışması ve mouse olarak kullanımından öte bir çok özelliği içinde barındırması.
 • Modifiye edilebiliyor olması.

Eksi Yanları

 • Türkçe desteğinin henüz bulunmaması
 • Yüksek fiyat
 • Universal değil. iPhone ve iPad versiyonlarını ayrı ayrı satın almak gerekiyor.
Aşağıdaki paralı versiyonlarını satın almadan önce dilerseniz iPhone için bu linki, iPad için de bu linki kullanarak ücretsiz ama kısıtlı versiyonları deneyebilirsiniz.

iPhone:

Mobile Mouse Remote


Fiyat:18.99 TRY


Mobile Mouse Remote
App Store oyları: (31 oy)
Desteklenen Diller: English
Çıkış Tarihi: 11.02.2019
Boyut: 45.76 MB
Desteklenen Cihazlar: iPhone5-iPhone5, iPadFourthGen-iPadFourthGen, iPadFourthGen4G-iPadFourthGen4G, iPhone5c-iPhone5c, iPhone5s-iPhone5s, iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPhone6-iPhone6, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone6s-iPhone6s, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPhoneSE-iPhoneSE, iPhone7-iPhone7, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPhone8-iPhone8, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPhoneX-iPhoneX, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPhoneXR-iPhoneXR, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, Watch4-Watch4, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhone11-iPhone11, iPhone11Pro-iPhone11Pro, Watch5-Watch5, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPhone12-iPhone12, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular, WatchSE-WatchSE, WatchSECellular-WatchSECellular, Watch6-Watch6, Watch6Cellular-Watch6Cellular

iPad:

Mobile Mouse - iPad Edition


Fiyat:18.99 TRY


Mobile Mouse - iPad Edition
App Store oyları: (1 oy)
Desteklenen Diller: English
Çıkış Tarihi: 01.04.2010
Boyut: 35.08 MB
Desteklenen Cihazlar: iPadFourthGen-iPadFourthGen, iPadFourthGen4G-iPadFourthGen4G, iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular


GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  8 Yorumlar

  1. Dock kablosu ile aynı iş yapılabiliyor mu?

  2. Sorunuzu tam anlamadım, program olmadan telefonumuzu aynı şekilde kullanabiliyor muyuz diye soruyorsunuz? Sorunuz buysa cevabım hayır ancak merak ettiğiniz program hali hazırda bilgisayarımızda ve telefonumuzda yüklü iken dock kablosy ile bağlı olup olmaması farketmez ve program çalışır.

  3. İndirdim gercekten kullanışlı bir app özellikle film vs izlerken pc yi uzaktan kontrol etmede birebir kablosuz mause gibi teşekkürler

   • Rica ederim ayni sekilde bende film izlerken kullaniyorum. Hosunuza gittiyse cok sevindim. :)

  4. programı çok beğendim. incelemeyi indirmeden önce de beğendim, indirdikten sonra da okuduğumda ayrı beğendim. telefonu sallayınca mouse alanının genişlediği bilgisi için teşekkürler.

   • Beğenmenize çok sevindim. Bir faydam olduysa ne mutlu bana. Teşekkür ederim. İyi geceler

  5. Uygulamayı denedim ve gercekten super cok beyendim :) iphonumda vazgecilmezlerimden biri artik bu cok tesekkurler..

   • Ben tesekkur ederim, begendiginize sevindim. Yardimci olabildiysem ne mutlu bana. İyi gunlerde kullanmaniz dilegiyle :)

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>