iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Karnaval

Karnaval

Yazar
Yorumcular
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Karnaval, bizlere internet üzerinden popüler bazı radyo kanallarını dinleme imkanı sağlayan bir uygulamadır. Uygulamanın arayüzleri gerçekten çok kullanışlı, yani gereksiz 10 tuş yerine işe yarayan tek tuşla işi çözmüşler :)

Uygulamanın sevdiğim özelliklerini sizler için sıralamam gereksirse:

 • Radyo kanallarında o an çalan şarkının adını gösteriyor. Hatta şarkıyı söyleyen şarkıcının biyografisini bile eklemişler. Açıkçası gereksiz bulmuştum bu özelliğini ama sıkıntıdan okuyorum bazen şarkıyı dinlerken iyi gelebiliyor.
 • O anki programın adını ve sunan kişinin adını gösteriyor.
 • Arka planda çalışma (multitasking) özelliği gerçekten işinize çok yarıyabilir. Arkada radyo çalarken siz mesajlaşabilir, internette dolaşabilirsiniz.
 • Haberler kısmından müzik dünyası ile ilgili haberlere ulaşabilirsiniz.
 • Top 40 sistemi bulunuyor.
 • “On Demand” ile radyoda çalmasa bile belirli şarkıları istediğiniz zaman dinleyebiliyorsunuz.

Uygulamada eksik olarak gördüğüm yanlar da var tabii ki. Radyo kanal sayısı gerçekten düşük tutulmuş.Bilemiyorum ilerki zamanlarda güncelleme gelebilir ama şu anlık 9 tane radyo kanalı var. Her şeye rağmen www.karnaval.com’a kendi adıma bu güzel uygulama için teşekkür ederim.

Artı Yanları

 • Kullanışlı arayüz.
 • Ücretsiz.
 • Gereksiz tuşlarla uğraşma derdi yok.
 • 3G ve Wifi üzerinden bağlantı imkanı tanıyor.

Eksi Yanları

 • Radyo kanalı listesi çok az.
 • Radyo üzerinden kayıt özelliği yok.

Karnaval


Fiyat:ÜCRETSİZ

Bu uygulama hem iPhone, hem de iPad için tasarlanmıştır.
Karnaval
App Store oyları: (862 oy)
Desteklenen Diller: English, Turkish
Çıkış Tarihi: 07.08.2012
Boyut: 255.73 MB
Desteklenen Cihazlar: iPhone5-iPhone5, iPadFourthGen-iPadFourthGen, iPadFourthGen4G-iPadFourthGen4G, iPhone5c-iPhone5c, iPhone5s-iPhone5s, iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPhone6-iPhone6, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone6s-iPhone6s, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPhoneSE-iPhoneSE, iPhone7-iPhone7, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPhone8-iPhone8, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPhoneX-iPhoneX, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPhoneXR-iPhoneXR, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, Watch4-Watch4, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhone11-iPhone11, iPhone11Pro-iPhone11Pro, Watch5-Watch5, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPhone12-iPhone12, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular, WatchSE-WatchSE, WatchSECellular-WatchSECellular, Watch6-Watch6, Watch6Cellular-Watch6Cellular

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  9 Yorumlar

  1. Universal olduğunu belirtmişsiniz ancak uygulama universal değil.

   • Haklısınız, yazar arkadaşımız hata yapmış. Yazıyı düzelttim.

   • Haklısınız.Bir an için yanılmışım.Hatamı düzelttiğiniz için teşekkür ederim.

  2. Teşekkürler.Daha ayrıntılı bir şekilde anlatılabilirdi.

  3. su anda uygulamada bulunan kanallarin sahibi ayni kisi ve uygulama sadece bu kanallari dinleyebilmek icin yaratilmis.. bu yuzden kendisinin olmayan diger kanallarin uygulamaya eklenecegini pek dusunmuyorum.

   • Karnaval grubunun uygulaması olduğu için sadece bu medya grubuna ait olan radyolar uygulamada yer alacaktır.

  4. Ayrica calan sarkinin sozleri gosteren bur arayuz neden yok anlamadim. Yapilacak guncellemelere mi saklamislar acaba

  5. Guzel program arkadas tanıtmasa zor farkederdik. Teşekkür ederiz

  6. Güzel bir tanıtım olmuş.Eline sağlık…

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>