iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

FlightTrack Free

FlightTrack Free

Eski takipçilerimiz hatırlayacaklardır, yaklaşık 3 sene önce bir arkadaşımın önerisiyle FlightTrack isminde bir uygulama indirmiş, çok hoşuma gidince de  ”FlightTrack ile Uçuş Bilgileri Cebinizde” başlıklı bir yazıyla tanıtmıştım. O günden bu yana da kendi veya yakınlarımın uçuşları için bu uygulamayı kullanıyorum.

Hiç duymamış olanlar için FlightTrack, tüm dünyadaki hava yollarının ve hava limanlarının uçuş bilgilerini takip edebildiğimiz, özellikle sık uçanlar için çok faydalı bir uygulama. Bu uygulamanın geçenlerde bir de ücretsiz versiyonu yayınlanınca, Kredi Kartsız Apple Kimliği sahipleri için ayrıca bir inceleme yazayım istedim :)

FlightTrack’ün ücretsiz versiyonunda takip etmek istediğimiz uçağı bulabilmek için 2 farklı yöntem bulunuyor. Birinci yöntemde uçağın kalkacağı ve ineceği havalimanlarınu kullanarak ve tarih bilgisi girerek uçuşları listeleyebiliyoruz. İkinci yöntemde de havayolunun adını ve uçuş numarasını (fligth number) kullanarak uçuşumuzu bulabiliyoruz.

Uçuşumuzu bulduktan sonra da ne zaman kalkacağını, gecikme (rötar) olup olmadığını, vs. bilgilerini uygulamadan görebiliyoruz. Eğer uçak o an havadaysa, dünya haritası üzerindeki konumunu da görebiliyoruz. Bu da zaten uygulamanın en güzel özelliklerinden. Özellikle uçakla gelecek bir yakınımızı bekliyorken bu uygulamadan uçuşunu takip etmek çok iyi oluyor. Hele ki birini karşılama durumumuz var ise, havalimanına gidiş saatimizi ayarlamada çok yardımcı oluyor.

Artı Yanları

 • Gördüğüm kadarıyla Türkiye’deki tüm hava yollarının (THY, AnadoluJet, Pegasus, vs.) uçuşları takip edilebiliyor.

Eksi Yanları

 • Türkçe arayüzü yok.
 • Ücretsiz versiyonda uçuşu kaydetme özelliği yok. Aktarmalı (connected) bir uçuşumuz var ise her biri için tekrar arama yapmak gerekiyor.

Ücretsiz versiyon:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

Birden fazla uçuşun kaydedilebildiği ücretli versiyon:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

Birden fazla uçuşun kaydedilebildiği, bildirim ve uyarı özelliklerinin bulunduğu pro versiyon:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  2 Yorumlar

  1. Turkce ve zengin bir sunuma sahip yerli ucus takip uygulamasini markette gorebileceksiniz :)

  2. Cok ilgi cekici bir uygulama. Mutlaka deneyecegim. Tesekkurler paylasiminiz icin

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>