iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

TTPlayer

TTPlayer

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Blogumuzda daha önce bir çok defa iPhone ve iPad’lerde divx, avi, mkv, vs. formatındaki videoları oynatmaya yarayan OPlayer, AVPlayer, AcePlayer gibi uygulamalar tanıttık. Bu sefer kısaca bahsedeceğim ve benzer işi yapan uygulama ise TTPlayer. Uygulamanın iPhone versiyonu, bu satırları yazdığım sırada geçici bire için ücretsiz olduğundan tanıtılmaya fırsat buldu :)

Uygulama rakiplerinin benzeri özelliklere ve yeteneklere sahip olduğu için ve Türkçe bir arayüze sahip olduğu için burada ayrıca çok detaylı değinmeyeceğim ama temel özelliklerini kısaca özetlemek gerekirse:

 • Divx, mp4, avi, mkv, vs. gibi hemen hemen tüm video formatlarını oynatabiliyor.
 • Video ile aynı isimle atıldığında farklı formatlardaki altyazıları gösterebiliyor.
 • Altyazıların ekranda farklı şekilde gösterilmesine imkan sunuyor, hatta senkron sorunu olan altyazıların gecikerek veya erken gösterilmesine imkan sunuyor
 • Altyazı dil desteğini (encoding) otomatik tespit edip ayarlıyor.
 • Kablosuz ağ (Wi-Fi) vey iTunes File Sharing üzerinden dosya transfer imkanı sunuyor.
Lakin uygulamayı aylar önce ilk defa indirip kullandığımda altyazılardaki bazı Türkçe karakterlerde sorun olduğunu görüp bunu uygulamanın geliştiricisine bildirmiştip. O da sorunu farkedip ilk güncelleme ile çözeceğini belirtmişti. Fakat aradan geçen güncellemelere rağmen tüm Türkçe karakterlerde olmasa da halen “ğ” karekterini göstermede sorun olduğunu görüyorum. Belki bu sorun sadece ben de olmuştur ama yine de paylaşmak istedim.
Bu minik altyazı sorununa rağmen uygulamanın altyazı konusundaki yetenekleri bence oldukça başarılı, özellikle fontun rengini değiştirme, büyütme, gecikmeyi ayarlama, konumunu belirleme, vs. gibi kontroller oldukça başarılı.
Eğer ücretsizken denk gelinirse mutlaka indirilip denenmesi gereken bir video uygulaması.

Artı Yanları

 • Şık tasarımlı ara yüz
 • Güzel ve kullanışlı video oynatma ara yüzü ve kontrolleri
 • Zengin altyazı seçenekleri

Eksi Yanları

 • Bazı Türkçe karakterleri göstermede sorun yaşaması
iPhone:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

iPad:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  10 Yorumlar

  1. Mustafa bey öncelikle tanıtım için teşekkürler .biraz once yükledim güzel bir uygulamaya benziyor.detaylı incelemedim daha ama arayüzü hoşuma gitti.Türkçe olması da iyi.Ayrıca size küçük bir eleştiride bulunmak istiyorum.sizi dikkatle takip ediyorum.uygulama,oyun ve iPhone hakkında birçok şeyi sayenizde öğrendim diyebilirim.uygulamanıza destek olmak ve reklamları görmemek için PRO’ya geçtim .ancak incelemeleriniz yayında kısmında reklam çıkıyor.Söylemek istedim.Reklam duracak derseniz de canınız sağolsun.Sizi takibe devam.Saygılarımla

   • Selamlar,

    Eleştirileriniz bizim için çok önemli. Fakat ben PRO kullanıcısı olmanız rağmen nerede reklam çıktığını tam olarak anlayamadım açıkçası, daha doğrusu kendi cihazımda göremedim.

    iTurkeyBiz uygulamamızın içinde iken reklamın çıktığı ekrandan bir ekran görüntüsü yollayabilirseniz çok sevinirim.

    Teşekkürler.

  2. Bu programı yükledim calıstıramadım. Benim gibi birçok kisi de yorumlardan anlşıldığına göre çalıştıramamış. Nasıl çalıştıra bu program.
   İlginize şimdiden teşekkür ederim

   • Tam olarak nerede takıldınız ? Yani hangi özelliğini çalıştıramadınız ?

  3. Butonlar açılıyor yeni dosya acıyorum fakat dosyarın icine hiç bir şey kaydedemiyorum.
   Birde tıransfer için aypi numarasını değiştirmiyorum. Yani bir filim nasıl yüklenir nasıl seyrediyor biraz izah ederseniz iyi olur. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim

   • Selamlar,

    Sorununuzu şimdi anladım :) Sanırım siz daha önce hiç iPhone’da Wi-Fi Transfer ya da iTunes File Sharing özelliklerini kullanmadınız. Bu tip uygulamalar bilgisayarınızdaki videoları bu iki yöntemden biri ile transfer edebilirsiniz.

    iTunes File Sharing (Dosya Paylaşma) yöntemi için lütfen aşağıdaki yazımıza bir gözatın:

    http://www.iphoneturkey.com/2011/01/itunes-uzerinden-uygulama-yonetimi-ve-senkronizasyonu.html

    Wi-Fi Dosya Transfer için de yapmanız gereken bilgisayarınız ve cihazınız aynı Wi-Fi ağında iken, “Dosya Transfer” ekranındaki http://192.168.X.X formatındaki adresi, bilgisayarınızdaki tarayıcının adres çubuğuna yazmak. Ardında bilgisayarınızdan cihazınıza dosya transfer için gerekli arayüzü göreceksiniz.

  4. İlginize Teşekkür ederim
   Yapmaya çalışacağım

  5. Web den indirme yapabiliyor muyuz acaba?

  6. ya bir türlü şifre koyamadim bu programa yardimci olurmusunuz mustafa bey

  7. altyazıları kendimizin mi video dosyasına gömmesi gerek yoksa ayrı ayrı attığımızda çalısıyor mu, ayrı ayrı attım fakat basaramadım yardımcı olabilir misiniz?

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>