iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Solar: Weather

Solar: Weather

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Solar: Weather hava durumu uygulaması, temel olarak bulunduğunuz yerin ya da belirlediginiz yerlerin hava durumunu kendine özgü bir şekilde gösteriyor. Ekranı yukarı doğru kaydırdığınızda hava durumunu saat bilgisiyle gösteriyor. Ekrani aşağı kaydırınca da ekranın üstünde üç günlük hava durumunu gösteriyor.

Ekranı sağa sola kaydırarak da diğer eklediğiniz şehirlerin hava durumlarını aynı şekilde gösteriyor. Kendine özgü görselliği ile hava sıcaklığına göre ekran rengi değişiyor.

Uygulama diğer hava durumu uygulamaların hiç benzemiyor çünkü çok minimalist bir tasarımı ve kullanımı var. Diğer bir çok hava durumu uygulamasında olan detaylar (hissedilen sıcaklıklar, rüzgar, nem, vs.) bu uygulamada yok. Sadece sıcaklık değerleri kolayca ve basitçe görsel destekli bir şekilde gösteriliyor.

Uygulamanın ayrıca lokasyonumuzdan hava durumunu bulması biraz sorunlu. Bulunduğumuz şehri bazen alakasız gösterebiliyor. Bu yüzden elle şehir girmek daha mantıklı oluyor. Türkçemize özel “ş”, “ı”, “ç”, vs. gibi harfleri kullanmadan semt veya ilçe bazında Türkiye’den şehirleri girebiliyoruz. Tabii arada istisna bulamadığı şehirler de olabiliyor.

Artı Yanları

 • Daha önce düşünülmemiş farklı arayüz, kolay kullanım  ve hava durumunu saatlerle takip edebilme.

Eksi Yanları

 • Bir süre sonra sıkılabilinecek bir uygulama, bulut ve guneşle hava durumu görmek isteyenlere göre değil.
 • Lokasyondan şehir tespiti sorunlu.
 • Çok fazla ihtiyaç olmasa da Türkçe arayüz yok.
Solar uygulamasın özellikleri ve arayüzü çok basit olduğu için doğal olarak inceleme de oldukça kısa oldu kusura bakmayın :) Fakat satın almadan önce de aşağıdaki tanıtım videosu uygulama hakkında daha fazla fikir verecektir.
[vimeo 45936060 w=400&h=300]


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>