iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

LiveATC Air Radio

LiveATC Air Radio

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Live ATC, benim gibi havacılık tutkunlarının zaten yakinen bileceği ama havacılığa özel bir sevgisi olan/olmayan herkesin ilgisini çekebileceğini düşündüğüm pilotlar ile kule arası iletişimi yayınlayan bir uygulama.

Pilotlar  kuleyle (genel olarak kule diyelim) ne konuşuyor sorusunun cevabını bu program sayesinde iphonunuzdan öğrenebiliyorsunuz. Meydandan ayrılma hazırlığında olan trafiklerin yer (GRD), piste çıkıp kalkışa başlamış veya tam inme aşamasında olan trafiklerin kule (TWR), yaklaşmada olan trafiklerin yaklaşma kontrol (APP) ile iletisimi ve transit geçmekte olanların center (CTR) lar ile iletişimini dinleyebilirsiniz.

Havaalanında beklerken uçağınızın neden rötar yaptığını öğrenmek istiyorsanız, hemen bulunduğunuz havalimanını seçip dinlemeye başlayabilirsiniz.

Dünyanın birçok önemli havameydanının “atc” yayınını veren uygulamada Türkiyeden  LTBA (İstanbul Ataturk), LTAC (Ankara Esenboğa) ve LTAF(Adana Şakirpaşa) atc’lerini dinleyebiliyoruz. Sabiha Gökçen’e inen uaçkları da tower frekansına geçene kadar yaklaşma kontrolden dinleyebiliyoruz.  Özellikle arka planda bu uygulama açıkken ilk yazımda paylaştığım FlightRadar24‘ü kullanmak çok daha zevkli hale geliyor :)

Dünyadan önemli bazı meydanlar için WX Radar desteğide mevcut. Unutmadan söyleyelim; bu uygulama, www.liveatc.net‘teki yayınları iPhone’dan dinlememizi sağlıyor. Yani normalde bu uygulamayı satın almadan iPhone’un web tarayıcısından girip dinlemeniz de tabiki mümkün. Ama sizin de tahmin edebileceğiniz üzere arayüzü sayesinde işimizi kolaylaştırıyor. Bir kaç tuşla hemen dinlemeye geçebiliyoruz.

Artı Yanları

 • Uygulamanın favoriler kısmına istediğiniz atc’yi ekleyebilmek ve arkaplanda çalışıyor olmasını artı yön sayabiliriz.

Eksi Yanları

 •  Uygulamanın eksi bir yönü olarak belki tüm frekansları dinleyememek diyebiliriz. Bu fiyata daha fazla frekans dinleyebiliyor olmamız lazım.

LiveATC Air Radio


Fiyat:36.99 TRY

Bu uygulama hem iPhone, hem de iPad için tasarlanmıştır.
LiveATC Air Radio
App Store oyları: (24 oy)
Desteklenen Diller: English
Çıkış Tarihi: 09.06.2009
Boyut: 10.92 MB
Desteklenen Cihazlar: iPhone5s-iPhone5s, iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPhone6-iPhone6, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone6s-iPhone6s, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPhoneSE-iPhoneSE, iPhone7-iPhone7, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPhone8-iPhone8, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPhoneX-iPhoneX, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPhoneXR-iPhoneXR, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhone11-iPhone11, iPhone11Pro-iPhone11Pro, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPhone12-iPhone12, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>