iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

SkyView – Explore the Universe

SkyView – Explore the Universe

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

App Store’un 2011 yılı en iyi eğitim uygulaması seçilen SkyView ile uzayı keşfetme zamanı.. Güneş, ay, yıldızlar ve diğer gezengenler… Gök cisimlerinin anlık konumları SkyView ile elinizde.

SkyView ile telefonunuzu 360 derece hareket ettirerek uzaydaki cisimlerin konumlarını görebilirsiniz. Ayrıca gezegenlerin sadece o anki konumunu görmekle kalmaz aynı zamanda saatlik yörüngesini de görebilirsiniz. Örneğin telefonla etrafınızı tarayarak güneşi bulup üzerine tıkladığınızda, güneşin saat kaçta nerede olduğunu/olacağını görmeniz mümkün. Özellikle ay ve güneşi takip etmek açısından (saat kaçta nerede olacağı bilgisini öğrenebiliyorsunuz) oldukça faydalı bir program.

Uygulamada ayrıca ISS (Uluslar arası Uzay İstasyonu) ve Hubble Teleskopu gibi yapıları da görebiliyorsunuz. Ayarlar kısmının Layers (Katmanlar) sekmesinden görünmesini istemediğiniz gezegenleri ayarlamak mümkün. Her bir gezegenin ayrı göster/gizle ayarı var. Kamera katmanını kapattığınızda siyah bir arkaplan ile programı kullanmak bana daha hoş geliyor, ama kamerayı gökyüzüne doğrultursanız gerçek konumları ile uygulamadki konumları karşılaştırma açısından kamera katmanı tercihen açık da bırakılabilir. Display (Görüntü) sekmesinden de gezegenlerin boyutlarını ayarlayabilirsiniz.

SkyView aynı zamanda uzaydaki uydular ve yıldız gruplarını da gösteriyor. Üzerlerine dokunduğunuzda isimlerini görebilirsiniz.

Artı Yanları

 • Görsel arayüzü oldukça sade olan uygulamanın alt kısmında bulunan arama butonu ile istediğniz gökcismini seçip ekranda beliren ok simgesi yardımıyla seçtiğiniz gezegeni bulabilirsiniz.

Eksi Yanları

 • Gezegenlerin modellemeleri güzel ama biraz basit olmuş. Daha özenli modelleme yapılabilirdi gibi geliyor

Uygulamanın bir de, denemek isteyenler için ücretsiz (free) bir  versiyonu mevcut.

SkyView®


Fiyat:18.99 TRY

Bu uygulama hem iPhone, hem de iPad için tasarlanmıştır.
SkyView®
App Store oyları: (121 oy)
Desteklenen Diller: English
Çıkış Tarihi: 10.12.2010
Boyut: 77.42 MB
Desteklenen Cihazlar: iPadAir3-iPadAir3, iPhone11-iPhone11, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadMini4-iPadMini4, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPad76-iPad76, iPad612-iPad612, iPhoneSE-iPhoneSE, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhone6-iPhone6, iPadAir4-iPadAir4, iPad75-iPad75, iPhone7-iPhone7, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPadPro97-iPadPro97, iPhone12-iPhone12, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular, iPad856-iPad856, iPadPro-iPadPro, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPhone6s-iPhone6s, iPhoneX-iPhoneX, iPhone11Pro-iPhone11Pro, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir-iPadAir, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPad74-iPad74, iPad878-iPad878, iPhoneXR-iPhoneXR, iPad73-iPad73, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadAir2-iPadAir2, iPadMini3-iPadMini3, iPad812-iPad812, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPhone5s-iPhone5s, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPad834-iPad834, iPad72-iPad72, iPadMini5-iPadMini5, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPhone8-iPhone8, iPad611-iPad611, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPad71-iPad71

 

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>