iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Pulse News for iPhone and iPad

Pulse News for iPhone and iPad

Yazar
Yorumcular
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Bu uygulama ile Youtube sayesinde tanıştım. Severek kullandığım bu uygulama aslında, çok da basit ve şık bir arayüze sahip; yani çok kolay bir şekilde anlaşılıyor. Üstelik çok da ilginç bir dizayna sahip.

Uygulamayı ilk indirdiğinizde üç adet kaynaktan gelen haberler yatay bir şekilde listeleniyor. Parmağınızı bir haber kaynağının haberleri üzerinde sağa kaydırdığınızda, devamında gelen haberleri de görebiliyorsunuz. u açıdan ana sayfanın arka planındaki siyah rengi çok rahatsız etmemiş oluyor. Haberleri okumak içinse haberin başlığının bulunduğu resme basmak yeterli oluyor. Okuduğunuz sayfadan web sayfasına geçiş imkanı olduğunu ve okuma sayfasının da son derece ferahlatıcı olduğunu belirtelim.

Tabii tüm uygulama bir ana sayfadan ve üç haber kaynağından gelen haberlerden ibaret değil. İlk olarak ana sayfadaki haber kaynaklarını değiştirme, yenisini ekleme ve silme imkanımız var. Böylece ana sayfayı isteklerimize göre düzenlemiş oluyoruz. Bunun için de sayfanın sol üst köşesindeki ikona tıklamamız gerekiyor. Orada açılan ilk kutuda sayfada olan kaynakları göre biliyorsunuz. Bunları silmek için ise üzerlerindeki küçük “X” işaretine basmamız yeterli oluyor. Yeni bir kaynak eklemek içinse mavi bir dikdörtgenin içindeki artıya basmamız gerekli. Bastıktan sonra üstten istediğiniz kategoriyi seçip altından da bir alt kategori seçiyorsunuz. Onu da seçtikten sonra kaynaklardan istediğinizi seçiyorsunuz.

Eğer Türkçe haberler okumak istiyorsanız, kategori seçme sayfasındaki sol üst köşeden arama ikonuna basıyoruz. Bastıktan sonra da arama çubuğuna okumak istediğimiz haber sitesinin web adresini yazıyoruz. İkincisi ise ana sayfa dışında pek çok sayfa ekleyebilmemiz. Mesela ana sayfaya günlük haberleri eklediysek, yeni bir sayfa açıp o sayfayı sadece teknoloji haberleri içeren kaynaklardan gelen haberlerle doldurabiliriz. Bunun için; yani yeni bir sayfa eklemek için yine sayfanın sol üstündeki ikona tıklıyoruz ve parmağımızı sağa doğru kaydırıyoruz. Açılan kutuya tıklıyoruz ve çıkan iki butondan birini seçiyoruz. İlki kategori katalogunu açıyor ikincisi ise gördüğünüz kategorilerden birisini seçebileceğimizi söylüyor. Kategorimizi seçip daha önce anlattığım gibi kaynaklar belirliyoruz. Yazım uzun olduğundan uygulama zor gibi görünüyor ama ben ingilizce olduğu için kolay anlaşılsın istedim ve yazımı bu yüzden uzun tuttum. Yoksa uygulama öğrendikten sonra oldukça kolay. :)

Artı Yanları

 • İlgi çekici bir arayüzünün olması
 • Türkçe haber kaynakları ekleyebilme olanağı
 • Bedava olması
 • Pek çok sayfa açma olanağı olması

Eksi Yanları

 • Arka planının siyah olması
 • Türkçe arayüzünün bulunmaması
 • Arayüzü her ne kadar hoş görünse de biraz karışık olması
iPhone:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

iPad:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  4 Yorumlar

  1. Güzel bir uygulama. Ben de ilk çıktığında bir inceleme yazmıştım Pulse ile ilgili :

   http://www.iphoneturkey.com/2010/11/pulse-news-ile-favori-sitelerinizi-iphone-ve-ipadde-kolayca-takip-edin.html

  2. Gerçekten güzel olmuş :) ve site de tanıtım yapan sanıyorsam tek bayan olman ile de site yöneticileri seni ayrıca kutlamalı

  3. PEKİ EKLEDİĞİMİZ SİTEDEN GELEN HABERLER ARKA PLANDA ÇALIŞIRKEN BİLDİRİMDE BULUNUYOR MU ACABA

   • Gec cevap verdigim icin ozur dilerim ama bildigim kadariyla hayir.Ben Pulse ve Zite kullandim,hicbirinde yok.

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>