iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

iSafeBox

iSafeBox

Yazar
Yorumcular
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

iSafeBox; Fotoğraf, video, müzik gibi çeşitli dosyalarınız ile internet sitelerindeki, programlardaki şifre bilgilerinizi, hesap ve kart numaralarınız ile şifrelerinizi saklayabileceğiniz aynı zamanda iPhone’u bir flash bellek gibi kullanmanızı sağlayabilecek bir uygulama.

Gizli dosya ve şifrelerinizi saklamak amacıyla Kingsoft oluşturulan bu ücretsiz uygulama, çok amaçlı ve kolay kullanımıyla dikkat çekiyor. Uygulama basitçe de 4 haneli bir şifreyle belirlediğiniz içeriği korumayı taahhüt ediyor.

Uygulamanın öncelikli amacı Fotoğraf, Video, Müzik, Ses Kaydı veya Notlarımızdan oluşan  içeriği şifreleyerek koruma altına alması. Bu sayede hem dilediğiniz içeriği meraklı gözlerden saklayabiliyor, hem de hatırlamak istediğiniz kişisel notlarınızı tutabiliyorsunuz.

Fotoğraf ve videolarınızı Film Rulosu’ndan aktarabiliyor, yahut kameranızı kullanarak anlık çekim yapabiliyorsunuz. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken husus fotoğraf ve videolarınızı şifreledikten sonra film rulosundan silmek, çünkü kısıtlamalardan ötürü uygulama bunu kendi başına gerçekleştiremiyor.

Bunun dışında uygulama içerisindeki bölümden yararlanarak notlarınızı tutabiliyor, ses kaydı alabiliyorsunuz. Bu içerikleri dışarıdan aktarmanız mümkün olmuyor.

Şifre Depolama

Uygulama Banka Hesabı, Kredi Kartı bilgileri ile, çeşitli internet sitelerindeki şifrelerinizi depolama imkanı da sunuyor. Ayrıca internet siteleri için link koyabiliyor ve linke tıklayarak direkt Safari üzerinden o siteye girebiliyorsunuz.

Eğer ben böyle bir uygulamaya güvenip banka kartı şifremi vermem derseniz basitçe kredi kartı numaranızı yazıp şifrenizi de kendi anlayacağınız şekilde şifreleyip kaydedebilirsiniz. (Kaldı ki böyle bir olumsuz olayın yaşandığını duymadım, zaten Kingsoft gibi oldukça geniş bir uygulama ağı olan bir geliştiricinin böyle bir olaya girişeceğini zannetmiyorum)

Cihazınızı Flash Bellek Gibi Kullanın

Uygulamanın en dikkat çekici özelliklerinden biri işte bu. iTunes üzerinden bilgisayaranızdaki dosyaları sürükle bırak yöntemiyle uygulamaya kaydederek telefonunuzu bir flash bellek gibi kullanma şansını yakalıyorsunuz.

Sahte Parola Özelliği

Eğer bir arkadaşınız şifrenizi istiyor ve siz onu kıramıyorsanız uygulama için bir sahte şifre atayabiliyorsunuz. Arkadaşınız bu şifreyi girdiğinde program her zamanki gibi açılıyor ancak kişisel dosyalarınız gözükmüyor ve ayarlarınızı göremiyor.

Artı Yanları

 • Sade ve Kullanışlı Arayüz
 • Çok Amaçlı
 • Güncel ve Yenilikçi
 • Ücretsiz

Eksi Yanları

 • Sadece 4 haneli basit şifre desteği olması
 • Türkçe olmamakla birlikte ağır bir İngilizceye ihtiyaç yok.


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  9 Yorumlar

  1. Teşekkürler. Fake password olayı sahaneymis :) ))

  2. Dostum paylasim icin tesekkurler yalniz bende uzun bir suredir kullaniyorum programi ve programa hakimim. Yazinda belirttigin gibi sadece 4 haneli Sifre olayi cok yanlis. Sol ust kosede ayarlara tiklayip, numerik olan kismi off konumuna getirdiginizde istediginiz uzunlukta ve hatta karakterleri de iceren aifre
   Girme bolumu ortaya cikacaktir. Editlerseniz sitemizin kullanicilarini bilgilendirmek icin faydali olacaktir diye bildigimi paylastim.

  3. çok teşekkürler. böle bir uygulama arıyordum ücretsiz olarak tam istediğim gibi. ama kafama takılan bir soru var mesela bir fotoğrafı bu uygulamaya ekledim diyelim telefonun fotoğraf rulosundan sildiğimde uygulamanın içindende silinecekmi o fotoğraf.?

  4. Hayir silinmeyecek, o konuda iciniz rahat olsun.

  5. ne kadar önemli bir konu aslında. tüm bilgilerinizi saklıyorsunuz.
   yükledim. çok kullanışlı görünüyor.
   yıllarca bu işi blackberry’de parola saklayıcı uygulamada yaptık. problem yaşamadım. çünkü programı blackberry marka güvencesi ile kullanıyorsunuz. şimdi benim merak ettiğim. bu uygulama ücretsiz (aynı işi yapan 18 TL. uyg. olan var). ister istemez bir güven sorunu çıkıyor. ikincisi apple’ın kendi uygulaması değil.
   asıl soru şu; genelde herkes memnun olduğunu yazmış. yeterli mi?

  6. Beğendim. Bu alanda bir kaç program denemiştim, en hoşuma giden bu uygulama oldu.

  7. Merhaba , bu tarz bi uygulama whatssapp ,mesajlar gibi uygulamalar içinde varmı, yani programı baskalarının açmasını engelleyecek bir şifreleme yöntemii

  8. Fotoğraf atılmıyor uygulamaya neden acaba?

  9. şifremi unuttum ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>