iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Puffin Web Browser

Puffin Web Browser

Yazar
Yorumcular
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Puffin Web Browser yazılımı aslında tipik bir tarayıcı yazılımı gibi görünmekle birlikte, ”Flash” (Flaş) teknolojisiyle yapılmış web sitelerinin iOS ortamında görüntülenmesini sağlamaktadır. Ürünün tanıtımında özellikle Londra 2012 Olimpiyatlarının web sitesinde kullanılan ”Flash”lar için kullanımı tavsiye edilmektedir.

Bilindiği gibi Apple standartları içerisinde iPhone, iPad gibi cihazlarda ”Flash” teknolojisi desteklenmiyor. Tahminime göre ”Flash” oyunların Apple dünyasında uygulamalar açısından pazar kaybettireceği düşünülüyor. Puffin ile bir çok ”Flash” sitesini ziyaret ettim ve hiç sorun yaşamadım diyebilirim, hatta bilinen bir oyun sitesinde oyun bile oynayabildim ancak ufak tefek bazı sorunlar yaşadım.

Ürünün bu özelliği ön planda olmakla beraber, sunduğu ana sayfa arayüzü ile sıklıkla tercih edilen sosyal medya siteleri ve arama motorları gibi web sitelerinin kısayollarının bulunduğu sayfalarını oldukça iyi buldum. Sık kullanılan web sitelerinin kısayollarının bulunduğu sayfa tasarımı, yakın gelecekte sıklıkla göreceğimiz ”metro desktop” tasarımına şimdiden benzetilmiş.

Artı Yanları

 • Web sitelerinde ”Flash” desteği.
 • Güzel bir ”Sık Kullanılanlar” sayfası var.
 • Ana sayfasında kişiselleştirilebilen duvar kağıdı özelliği mevcut.
 • Universal olması (iPhone ve iPad’e özel arayüz)

Eksi Yanları

 • Her ne kadar ”Flash” desteği olsa da, bu sitelerde bazen biraz yavaşlık hissediyorum.
Ürünün ücretsiz deneme sürümü de ”Puffin Web Browser Free” adında mevcuttur ve bu linkten indirilebilir. Paralı versiyonunu indirmeden önce ücretsiz versiyonu ile bir test yapmakta fayda var.

Puffin Browser Pro


Fiyat:46.99 TRY

Bu uygulama hem iPhone, hem de iPad için tasarlanmıştır.
Puffin Browser Pro
App Store oyları: (314 oy)
Desteklenen Diller: BN, Danish, Dutch, English, French, German, HI, , Italian, JA, KO, MS, MR, NB, NN, Polish, , Russian, ZH, Spanish, , TA, TE, , ZH, Turkish, UK, VI
Çıkış Tarihi: 13.12.2010
Boyut: 85.64 MB
Desteklenen Cihazlar: iPad2Wifi-iPad2Wifi, iPad23G-iPad23G, iPhone4S-iPhone4S, iPadThirdGen-iPadThirdGen, iPadThirdGen4G-iPadThirdGen4G, iPhone5-iPhone5, iPodTouchFifthGen-iPodTouchFifthGen, iPadFourthGen-iPadFourthGen, iPadFourthGen4G-iPadFourthGen4G, iPadMini-iPadMini, iPadMini4G-iPadMini4G, iPhone5c-iPhone5c, iPhone5s-iPhone5s, iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPhone6-iPhone6, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone6s-iPhone6s, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPhoneSE-iPhoneSE, iPhone7-iPhone7, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPhone8-iPhone8, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPhoneX-iPhoneX, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPhoneXR-iPhoneXR, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, Watch4-Watch4, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhone11-iPhone11, iPhone11Pro-iPhone11Pro, Watch5-Watch5, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPhone12-iPhone12, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular, WatchSE-WatchSE, WatchSECellular-WatchSECellular, Watch6-Watch6, Watch6Cellular-Watch6Cellular

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  14 Yorumlar

  1. Merhabalar..

   Öncelikle, inceleme çok güzel olmuş, ellerinize sağlık. Flash kelimesini duyunca ücretsiz versiyonu hemen indirip denedim. Flash sitelerde hızı fena değil. Her ne kadar flash siteler gün geçtikçe azalsa da, şimdilik bitmeyeceği kesin. Bu yüzden güzel olmasının yanında, faydalı bir inceleme olmuş bence.

  2. Çok teşekkür ederim..,

   Saygılarımla.

  3. Güzel uygulama; ücretli / ücretsiz versiyonlar arasindaki farklar yazilabilir mi?
   Bir de, cok Uzun suredir Skyfire kullaniyordum, bu uygulama ile Skyfire ile geçirdigim zamana acidim.
   Cok bilgilendirici bir inceleme.
   Tesekkurler Emin Bey.

   • Yildiz vermeyi unutmusum.
    10 numara 5 yildiz

    • Ücretli versiyonun ücretsizden farkı sınırsız olması, çünkü ücretsiz versiyon 14 gün sonra flash’lı siteleri desteklemez.

  4. Hocam ben free versiyonu denedim de en kötü flash içerikler online film izleme sitelerinde ve program bu videoları açarken çöküyor yani açamıyor. Acaba free versiyon olduğu için mi yoksa ücretli versiyonu da aynı mı.

  5. Çok yararlı oldu teşekkürler.

  6. Bu uygulamayla yabancı dizi sitelerine girmek isteyenler hayal kırıklığına uğrayabilir.

  7. Flash destegi güzel fakat benim gibi yabancı dizi sitelerini kullanmak istiyorsanız aceplayer oldukça iyi

   • aceplayer’da webden dizi izlenebiliyormu anlatırsanız çok sevinirim yoksa ben mi yanlış anladım

   • Peki ustacan videolari neden asırı olarak donarak izliyor

  8. Boyle bir uygulamanin varligindan haberdar olmamizi sagladiginiz icin tesekkurler. Cok guzel ve ayrintili bir inceleme olmus. Hemen ucretsiz versiyonunu indirsim ve deniyorum. Incelemelerinizin devamini bekliyoruz.

   • Puffin iyi bir tarayici ama videolari asiri sekilde donarak oynatiyor

  9. Donma filan yok gayet stabil çalışıyor videoda donda yaşayan arkadaşlar 3g nin çektiginden emin olsunlar bence şuan film izliyordum netten ipad mini ile yeni çıktım gayet iyi bir uygulama tavsiye ederim açıkcası

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>