iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Day One – Journal

Day One – Journal

Yazar
Yorumcular
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Yeni nesil günlük uygulaması. Sadeliği ve özellikleri ile rakiplerinden sıyrılmayı başararak Apple tarafından haftanın “Editörün Seçimi” uygulaması seçilmiştir. Günlüğümüze fotoğraf, hava durumu ve lokasyon bilgisi ekleme özellikleriyle ön planda bir uygulamadır.


İnanılmaz sade ve kullanım kolaylığı sunan bir uygulama. Daha ilk kullanımda kendine bağlıyor. Ayarları bir çok muadil uygulamaya gore kullanım kolaylığı sağlıyor. Zaman çizergesi üzerinde gün be gün takip yapabiliyorsunuz, dilerseniz takvim üzerinden de istediğiniz güne erişebiliyorsunuz. Geçmiş güne yazım özelliği de bulunmakta.

Programa son güncellemesiyle beraber eklenen foto günlük özelliği zaman çizergesini çok değiştiriyor. Günleri fotoğraflardan takip edebiliyorsunuz; ister yeni fotoğraf çekip ekleyebilir; istersenizde galerinizden fotoğraf ekleyebilirsiniz. Fotoğraflarınıza istediğiniz metinleri ekleyerek istediğiniz şekilde günlüğünüzü tutabilirsiniz.

Yeni gelen bir diğer özelliği ise, o günkü hava durumunu ve lokasyon bilgisini ekleyebilmemiz. Bir çok günlük yazarının hoşuna gidecek bir özellik; daha sonra okurken gerçeklik hissini arttırması açısından benim hoşuma gitti.

 iCloud ve Dropbox senkronizasyonu sayesinde verileriniz sürekli yedeklenmekte. Uygulamanın Mac versiyonu da bulunmakta. Mac’leri ile senkronize çalışmak isteyen kullanıcılar için ideal.

Yazı içerisinde başlık olsun, kalın yazı, italik yazı gibi yeni seçenekler sunmakta.

Artı Yanları

 • iCloud ve alternatif olarak Dropbox senkronizasyon seçeneği sunması.
 • Twitter entegrasyonuyla kolay gönderim, Foursquare check in özelliği.
 • Yıldız vererek önemli günleri işaretleme.
 • Uygulama için şifre belirleyebilme.
 • Font stili ve boyutunu değiştirebilme.

Eksi Yanları

 • Yeni eklenen özellikleriyle beraber artan fiyatı (Daha önce alanlar şanslı)


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  Bir Yorum

  1. Ya ben eski fiyatını nasıl kaçırdım bilemiyorum.. :) Tam alacaktım, bir baktım ertesi gün fiyatı artmış.. :/ Mac versiyonunu da hesaba katınca, 10$ az para değil.. :S

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>