iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

FlightRadar24 Pro

FlightRadar24 Pro

Yazar
Yorumcular
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

FlightRadar24, iPhone/iPad/iPod üzerinde gerçek zamanlı olarak uçuş trafiğini görmenizi sağlar. Başta Türkiye olmak üzere neredeyse tüm avrupa ve dünyada başka bir çok noktadaki uçuş trafiğini seyredebilirsiniz.

FlightRadar24 ile bulunduğunuz konumu haritada görebilir ve o an üzerinizden geçmekte olan uçağın bilgilerini takip edebilirsiniz. Harita üzerinde on an uçmakta olan bir çok uçaktan herhangi bir tanesini seçip detaylı bilgisine ulaşmanız mümkün.

Bilgisini görmek istediğiniz bir uçağa dokunduğunuzda ister uçağın rota çizgisini istersenizde irtifa, sürat, tescil no, destinasyon bilgisi.. gibi bir sürü bilgisine ulaşabilirsiniz.

Örneğin havaalanında bir yakınınızı mı bekliyorsunuz? Hemen açın FlightRadarı ve uçağın o an nerede olduğunu takip edin.

Uygulamanın bir başka güzel yanı üst tarafta bulunan radar simgesine tıkladığınızda ortaya çıkıyor :)

Radar moduna geçtiğinizde telefonun pusula özelliğinden faydalanarak, hangi konumdaki uçakları görmek istiyorsanız o tarafa yöneliyorsunuz. Örneğin pencerenin karşısından bir uçak mı kalktı, hemen radar moda geçip uçağı ekrandan görsel takiple izleyebilirsiniz ve uçağın o anki bulunduğunuz konuma uzaklığını anlık olarak görebilirsiniz.

Benim çok sık kullandığım bir uygulama özellikle benim gibi havacılık düşkünüyseniz siz de FlightRadar24’ü elinizden düşüremeyeceksiniz :)

Artı Yanları

 • Uygulamanın görsel arayüzü oldukça sade ve şık bir şekilde tasarlanmış

Eksi Yanları

 • Tüm dünyayı seyredemiyor olmak belki eksi yön sayılabilir ama bu programla ilgili bir problem olmadığı için yapımcı firma suçsuz :)
Uygulama aşağıdaki linkten indirilebilen PRO versiyonu ücretli fakat bu linkten kısıtlı ama ücretsiz versiyon indirilebiliyor.


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  5 Yorumlar

  1. Teşekkürler.
   Ben de uzun süredir pro sürümünü keyifle kullanıyorum.

  2. Bunun pro versiyonu hic ucretsiz oldu mu? Ya da olma ihtimali var mi?

   • Hiç olmamış gözüküyor fakat uygulamanın ayrıca bir ücretsiz versiyonu varken kolay kolay PRO’yu geçici bir süre ücretsiz yapacaklarını sanmam. Tabii yine de belli olmaz :)

  3. Kucuklugumde gokyuzunde gordugum ucaklarin nereye gittigini merak ederdim hep, artik hizini, yuksekligini, hangi firmanin oldugunu,destinasyonunu biliyorum

   • İsterseniz web tarayıcınızdan http://www.flightradar24.com adresine girerek de online trafiği seyredebilirsiniz.
    Bilgisayarda alan büyük olduğundan tabiki daha keyifli (ama radar mod yok tabi :) )

  Trackbacks/Pingbacks

  1. LiveATC Air Radio | İncelemeleriniz (Beta) - [...] geçene kadar yaklaşma kontrolden dinleyebiliyoruz.  Özellikle arka planda bu uygulama açıkken ilk yazımda paylaştığım FlightRadar24‘ü kullanmak çok daha zevkli ...

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>